بایگانی‌ها

کاربرد ایده خلاقانه و مبتکرانه

کسب‌وکارهای نوپا:آیا ایده خلاقانه و مبتکرانه کاربردی است؟واصولا به چه نوع تفکری نیاز داریم ،تکراری یا خلاقانه؟بیشتر ما  تجربه جلسات متعدد، حرفهای تکراری و نتایج تکراری را داشته ایم .پس چگونه ایده خلاقانه و مبتکرانه شکل میگیرد؟

باید تاکید کرد که مهم نیست چقدر متخصص باشید،تا بتوانید یک ایده جدید و خلاقانه ارایه کنید. ارایه ایده خلاقانه ممکن است برای همه ما اتفاق بیفتد.البته اگر مسیر درستی را طی کنیم!

برخی بر این باورند که ایده خلاقانه یکباره  بوجود میآید.یا ایده خلاقانه  یک جرقه آنی در ‌ذهن است . آنها فکر می کنند که ایده های بزرگ از هیچ جا سرچشمه می گیرند وکسانی که ایده ارائه میکنند  نابغه های واقعی بوده و افکار منحصر به فرد و استثنایی دارند.

 به هیچ وجه چنین نیست، ایده  خلاقانه حاصل سالها استمرار و کار است و همه می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

ما می دانیم که دردنیای امروز جریان دائمی ایده ها برای هر جامعه ای یک ضرورت  مهم است، همچنین حفظ این جریان دائمی نیز دشوار است. نه تنها مردم به طور مرتب طرح‌ها، راه‌حل‌ها یا تئوری‌های جدید می‌خواهند، بلکه بیشتر متخصصان می‌خواهند نوآور باشند و روحیه خلاق خود را نشان دهند،تا در جامعه شان جایگاهی بدست آورند.

بنابر این مهم است بدانیم که چگونه میتوان ایده های خلاقانه و راهگشا ارایه کرد.نکته مهم و بدیهی  در این زمینه داشتن جرئت و جسارت است.اگر جسور و آزاد اندیش باشیم تا حد امکان ایده های بیشتری ارایه خواهد شد. به بیان دیگر اولین راه برای شکست دادن یک روند تکراری و محدود ،گرایش به تفکر خلاقانه و ایجاد ایده های جدید، همچنین ارائه هر چه بیشتر ایده های خوب است.

اگر فردی ۱۰۰ ایده ارائه کند و ۹۹ تای آنها وحشتناک به نظر برسد، باز هم یک برنده خواهد بود.

در واقع، نوابغ در طول تاریخ، اگرچه قطعاً باهوش هستند، اما جنبه مهم این است که  آنها همگی واقعاً سخت کوش بودند.مخترعین و نوابغ قطعا  ایده های بی شماری داشتندو بیشتر آنها بیهوده بودند  به همین دلیل است که کسی چیزی در مورد آن ایده ها نمی داند.انیشتین در طول زندگی خود صدها اثر علمی منتشر کرد،درحالی که تنها به خاطر چند ایده مشهور است، این ایده های متعددو در نهایت  کلیت تفکر او است که او را به یک نابغه تبدیل کرده است.

گروه آموزش

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه