بایگانی‌ها

ایجاد سالیانه یک میلیون فرصت شغلی از اقدامات دولت سیزدهم

کسب‌وکارهای نوپا:ایجاد سالیانه یک میلیون فرصت شغلی یکی از اقداماتی است که دولت سیزدهم در حوزه اشتغال انجام داده و برای خود مسوولیت بزرگی را تعریف کرده است. برای تحقق این مهم، از نیمه سال ۱۴۰۰ جلسات شورای عالی اشتغال به صورت جدی با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

طاها رمضانی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون افزود:در همین فرصت زیست‌بوم ملی اشتغال برای برنامه‌ریزی‌های این حوزه طرح و تصویب شد. بر اساس این زیست‌بوم، برای همه دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال موثر هستند نقش تعیین و هدفگذاری آن توزیع شد. عملکرد همه اهدافی که در این زیست‌بوم متصور شده بودیم اکنون در سامانه رصد اشتغال کشور به ثبت رسیده است.

رمضانی گفت: اکنون بیش از ۲۰ هزار نفر از همکاران ما در دستگاه‌های مختلف مشغول ثبت تعهدات اشتغال استان‌ها با تنوع گسترده اعم از تسهیلات اعطا شده، مجوزهای صادر شده، آموزش‌های داده شده و دیگر مسائل هستند. پس از ثبت این تعهدات در سامانه، مهم‌ترین وظیفه وزارت تعاون یعنی نظارت به صورت تلفنی، پیامکی و حضوری آغاز می‌شود. وزارت تعاون برای امسال نیز ایجاد یک میلیون فرصت شغلی را متعهد شده است. در این راستا، نظرات تخصصی از گروه‌های مختلف در حال اخذ شدن است و بنا داریم تا قبل از پایان سال میزان و شکل تعهدات برای استان‌ها مشخص و به آن‌ها ابلاغ شود.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون افزود: کار دیگری که رقم خورده، اشتغال فارغ التحصیلان است که به عنوان یکی از محوری‌ترین وظایف دستگاه‌ها آن را در نظر گرفته‌ایم و به صورت میانگین از استان‌ها خواستیم ۲۵ درصد خدمات شغلی که ایجاد می‌کنند مربوط به فارغ التحصیلان باشد. در گذشته بر اساس برآوردی که داشتیم تقریبا ۱۰ درصد خدمات اشتغال برای فارغ التحصیلان بوده است و اگر این ۱۵ درصد افزوده شود نتیجه آن را عموم مردم مشاهده خواهند کرد.

بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» از روز گذشته (یکشنبه، ۲۹ بهمن ماه) به مدت چهار روز با حضور بیش از ۶۰۰ رسانه، مجموعه‌ و شرکت دانش‌بنیان فعال در این حوزه میزبان اهالی رسانه، فرهنگ و فناوری است. درهای سالن شبستان مصلای امام خمینی (ره) تا دوم اسفند ماه هر روز از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه آماده حضور و بازدید علاقه‌مندان است.

گروه کسب وکار

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه