Site logo

هکاتون چیست؟وچه کاربردی دارد؟

کسب‌وکارهای نوپا:هکاتون یک فعالیت بسیار شدید و چالش برانگیز است، اما بسیاری از مردم از آن لذت می برند. هر ساله بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هکاتون در سراسر جهان برگزار می شود. هکاتون ها از ۲۴ تا ۷۲ساعت طول می کشد و محل اقامت و غذا را برای مهمانداران فراهم می کند.

هکاتون ها فقط برای متخصصان فناوری نیست. تعداد بیشتری از آنها به اهمیت دانشمندان و کارشناسان تجارت و جامعه پی می برند.

هکاتون نوعی رویداد است که در آن دانش‌آموزان و متخصصان دور هم جمع می‌شوند تا روی یک ایده یا یک راه‌حل مشکل کار کنند و آن را در عرض چند روز به یک نمونه اولیه تبدیل کنند. چند روز دیگر، آنها از مشکل به نمایش راه حل در قالب یک برنامه، یک وب سایت یا یک کد خواهند رفت.

شرکت‌های منفرد گاهی اوقات ، زمانی که به چشم‌اندازی جدید نیاز دارند یا هدفشان حل یک مشکل سرسخت است هکاتون‌هایی را داخلی یا خارجی ترتیب می‌دهند.این موضوع آن قدر مهم است که  چت فیس بوک و دکمه “لایک” فیس بوک در طول هکاتون اختراع شد.

در هکاتون چه انتظاری دارید

هکاتون یک فعالیت بسیار شدید و چالش برانگیز است، اما بسیاری از مردم از آن لذت می برند و آن را با طراوت و سرگرم کننده می دانند. در طول جلسات و کنفرانس ها، استعدادها گرد هم می آیند تا در مورد ایده ها بحث کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. در طول هکاتون ها، آنها سعی می کنند مشکلات را “در محل” حل کنند. آن‌ها می‌توانند نمونه‌های اولیه محصولات آینده را تولید کنند یا به روش‌های جدید به چالش‌های قدیمی رسیدگی کنند.

تجربه هکاتون چگونه است؟ شرکت‌کنندگان در محل انتخابی (یک دانشگاه، یک سالن کنفرانس، یک هتل) گرد هم می‌آیند، تیم‌های حرفه‌ای را پیرامون پروژه‌های خاص ایجاد می‌کنند و شروع به کار می‌کنند. هکاتون های فنی تا حد زیادی رایج ترین هستند. تجربه جمعی شامل هیجان زیاد، مقدار زیادی غذا و قهوه رایگان و خواب بسیار کم است. پس از اتمام زمان، تیم ها پروژه های خود را ارائه می دهند و برای جوایز با هم رقابت می کنند.

مزیت هکاتون چیست؟

جوامع فناوری در ایالات متحده معتقدند که هکاتون عمدتاً برای دانش آموزان مفید است. آن‌ها می‌توانند مهارت‌های خود را تمرین کنند، کار گروهی انجام دهند و کار تحت فشار را با سرعت بالا تمرین کنند. هکاتون ها همچنین فرصتی برای جلب توجه کارفرمایان فراهم می کند و استعداد منحصر به فرد فرد را به نمایش می گذارد. موقعیت های برنده مطمئناً  ازنظر رزومه ها خوب به نظر می رسند.

هکاتون ها همچنین فرصتی برای جلب توجه کارفرمایان فراهم می کند و استعداد منحصر به فرد را به نمایش می گذارد.

هکاتون ها برای شبکه سازی عالی هستند. حرفه ای ها در حین کار با یکدیگر پیوند ایجاد می کنند، می توانند نحوه کار و رویکرد یکدیگر را مشاهده کنند و تماس های خود را مبادله کنند. هکاتون ها برای تازه کردن دانش فن آوری های مختلف یا یادگیری فناوری های جدید در عمل عالی هستند. تیم هایی که برای استخدام های جدید جستجو می کنند می توانند آنها را در اینجا ملاقات کنند.

هکاتون های برتر

آمریکا از هکاتون های متعدد در اندازه های مختلف، از محلی و موضوعی گرفته تا بین المللی استقبال می کند. شرکت در هکاتون ها معمولا رایگان است و بسیاری بر مشکلات حیاتی محیطی، پایداری و تاثیرات اجتماعی تمرکز دارند.

PennApps هکاتونی است که توسط دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا برای سایر دانشجویان رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر اجرا می شود. این یکی از قدیمی ترین هکاتون هایی است که هر سال به طور منظم برگزار می شود.

MHacks یک هکاتون معتبر است که توسط دانشگاه معروف میشیگان اجرا می شود. همچنین توسط جامعه دانشجویی سازماندهی و مدیریت می شود. MIT برای دسترسی به منابع فوق العاده، مربیگری، تجهیزات و تشویق راه حل های منحصر به فرد و خلاقیت شناخته شده است.

TechCrunch Disrupt یک هکاتون است که در شهرهای مختلف از نیویورک تا سانفرانسیسکو برگزار می شود. این هکاتون‌ها از دانشجویان استقبال می‌کنند، اما بیشتر بر روی استارت‌آپ‌ها و محصولاتی تمرکز دارند که می‌توانند برای سرمایه‌گذاران جذاب باشند و به کسب‌وکارهای آینده تبدیل شوند. TechCrunch Disrupt عمدتاً بر فناوری متمرکز است.

Campus Party ترکیبی اصلی از یک کنفرانس، یک هکاتون و یک جشنواره است. همه افراد مرتبط یا علاقه مند به فناوری یا نرم افزار می توانند شرکت کنند. شرکت کنندگان می توانند به مدت یک هفته با هم اردو بزنند تا روی مشکلات مختلف در مقیاس بزرگ کار کنند، شبکه سازی کنند و سرگرم شوند.

البته، ایالات متحده تنها کشوری نیست که میزبان هکاتون ها است. به عنوان مثال، چین میزبان یک هکاتون هکی‌نیت منحصربه‌فرد است که توجه ویژه‌ای به دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشگاه‌های جوان دارد و فراگیری و همکاری بین فرهنگی را ترویج می‌کند.

گروه آموزش

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه