بایگانی‌ها

تصویب‌نامه هیات وزیران و تعیین فهرست مجوزهای کسب و کار تاییدمحور ابلاغ شد

کسب‌وکارهای نوپا: درخصوص تعیین فهرست مجوزهای کسب و کار تاییدمحور ابلاغ شد.این تصویبنامه طی نامه شماره ۸۳۵۷ در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

در این تصویب‌نامه آمده است: هیأت وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۱۰/۳ به پیشنهاد هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۷) مکرر قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی موضوع ماده (۱) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰ تصویب کرد:

۱- فهرست مجوزهای تأیید محور به شرح پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیأت دولت است تعیین می‌شود.

۲- مراجع صدور مجوز موظفند با همکاری درگاه ملی مجوزهای کشور، فرآیند صدور تاییدیه ها و پاسخ استعلام‌های مربوط به مجوزها را الکترونیکی و حتی‌المقدور غیر حضوری نمایند.

۳- دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار موظف است گزارش عملکرد این تصویب نامه را هر شش ماه یک بار به کمیسیون اقتصاد دولت ارسال نماید.

۴- صدور آن دسته از مجوزهایی که ناظر به فعالیت اقتصادی نبوده و مشمول تعریف مقرر در بند (۲۱) ماده (۱) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص مجوزهای کسب و کار نیست از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور و درج آنها در فهرست پیوست به منزله تلقی آنها به عنوان کسب و کار و تسری یا شمول قواعد مرتبط با کس کار نسبت به آنها نخواهد بود.

برای مشاهده فهرست مجوزهای کسب و کار تأیید محور اینجا را کلیک کنید.

گفتنی است، مجوزهای تأیید محور برای کسب و کارهایی است که مربوط به حوزه‌های حساسی نظیر سلامت، بانک و محیط زیست می‌شوند. بر این اساس صرفاً درخواست این نوع مجوزها، نیازمند بررسی و تأیید مراجع صدور مجوز است.

گروه آموزش

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه