بایگانی‌ها

تاریخچه اختراع مداد

کسب‌وکارهای نوپا:اختراع مداد با بهره از مواد گرافیتی موجب راحتی درنوشتن شد.گرافیت شکلی از کربن است که برای اولین بار در دره سیت وایت در کنار کوه سیت وایت ول در نزدیکی کسویک، انگلستان، در حدود سال ۱۵۶۴میلادی توسط یک فرد ناشناس کشف شد. مدت کوتاهی پس از این، اولین مدادها در همان منطقه ساخته شد.

پیشرفت در فناوری مداد زمانی اتفاق افتاد که شیمیدان فرانسوی نیکلاس کونته در سال ۱۷۹۵میلادی فرآیندی را که برای ساخت مداد استفاده می شد را توسعه داد و اختراعش را ثبت کرد. او از مخلوطی از خاک رس و گرافیت استفاده کرد که قبل از قرار دادن آن در یک جعبه چوبی پخته می شد.

مدادهایی که او ساخته بود، استوانه ای شکل با یک شکاف بود. سرب مربعی به داخل شکاف چسبانده شد و از یک نوار نازک چوب برای پر کردن بقیه شکاف استفاده شد. مدادها نام خود را از کلمه قدیمی انگلیسی به معنی قلم مو گرفته اند. روش کونته برای پختن گرافیت پودری و خاک رس در کوره، امکان ساخت مدادها را به هر سختی یا نرمی فراهم می کرد – که برای هنرمندان و طراحان بسیار مهم بود.

پس از تولید گسترده مداد  فرد دیگری به نام ابرهارد فابر در سال ۱۸۶۱میلادی اولین کارخانه مدادسازی را در ایالات متحده در شهر نیویورک ساخت.

گروه کسب وکار

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه