بایگانی‌ها

۷.۵ میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبر نوری

کسب‌وکارهای نوپا:۷.۵ میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفتند معاون امور حقوقی دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعاتضمن اعلام این مطلب گفت: این آمار رو به افزایش است.

رضا باقری اصل در حاشیه افتتاح طرح فیبر نوری منازل و کسب و کار در نشتارود گفت: پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهر نشتارود با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان آماده بهره برداری شد.

باقری اصل افزود: با اجرای این طرح تعداد ۲ هزار خانوار این شهر تحت پوشش شبکه فیبر نوری رفته و در فاز دوم این پروژه امکان اتصال آنها به این شبکه فراهم می‌گردد.

معاون امور مجلس وزارت ارتباطات گفت: حدود هفت و نیم میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته و این رقم تا پایان سال دوبرابر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون میزان ۱۱ کیلومتر حفاری و ۵ عدد کابینت و ۷۴ عدد FAT در این شهر توسط شرکت مجری و متعهد این پروژه نصب شده است تصریح کرد: از زمان ابتدایی اتمام کار تاکنون شرکت موفق به اتصال ۳۱۰ مشترک درخواست دهنده در این شهر به شبکه اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری شده است و مابقی مردم عزیز نیز می‌توانند با درخواست از طریق سامانه IRANFTTX.IR نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

در این آئین افتتاح اتصال منزل شهید و یک مجموعه هتل شهری و مدرسه دولتی رازی (دبیرستان دخترانه) به اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری متصل و تست سرعت آن انجام شد.

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه